Časté dotazy

Na co se nás nejčastěji ptáte? Otázky i odpovědi na ně najdete právě tady. Pokud máte jinou otázku, napište nám :-).

Nejčastěji kladený dotaz 2021: Bude letošní tábor?
ANO, my věříme, že stejně jako loni BUDE a my už se moc těšíme :-).

1. Je tábor určen pro slyšící nebo neslyšící děti?
Na tábor se mohou přihlásit slyšící i neslyšící děti. Jde hlavně o to, propojit tyto dva světy. Na naší základní škole ZŠ Úpice-Lány se děti učí znakový jazyk v rámci odpoledních kroužků a zájem je o to opravdu veliký. Samozřejmě ne všechny děti, které na tábor jedou, umí znakový jazyk nebo umí třeba jen pozdravit. Neslyšící a slyšící děti se tak učí vzájemnému respektu, učí se společně komunikovat a prostě si užívají společně prožitý čas v přírodě. Takže na tábor se může přihlásit kdokoliv, bez nutnosti umět znakovat. Důležité je mít chuť poznávat něco nového. Znakový jazyk nás provází během celého tábora, nejen díky neslyšícím vedoucím, které máme v týmu a dětem, ale také se cíleně učíme znaky, které zrovna potřebujeme. Zkrátka jsme normální tábor, kde si hrajeme, soutěžíme, tvoříme atd. s třešničkou na dortu ve formě znakového jazyka, se kterým se kdokoliv z nás může kdykoliv potkat. 😊

2. Můžou se přihlásit děti z jiného města?
Ano, přihlásit se může opravdu kdokoliv a odkudkoliv. Pravidelně s námi jezdí děti z Brna, Prahy, Liberce atd. Samozřejmě největší počet dětí je z našeho okolí, ale jsme otevření přivítat mezi námi každého kdo bude chtít.

3. Od jakého věku se mohou děti účastnit tábora?
Na náš tábor bereme děti od 6 let do 15 let. Po domluvě není problém vzít i samostatné 5 leté dítko 😉.

4. Na jaký účet a do kdy mám tábor zaplatit?
POZOR ZMĚNA!!! Pro rok 2021 platí následující:

Jelikož jsme vázáni včasnými platbami za tábořiště, letos nově vybíráme k přihlášce nevratnou zálohu 500Kč, kterou prosíme zašlete co nejdříve (do 7 pracovních dnů) po zaslání přihlášky na náš účet číslo:

2701927502/2010 (do zprávy pro příjemce napište jméno dítěte pro snazší identifikaci).

Zbytek částky (3300,-) prosíme uhradit do 25. dubna 2021 na stejný účet. V případě potřeby lze

domluvit splátkový kalendář (kontaktujte nás na e-mail nebo telefon).5. Můžou si děti vzít na tábor mobilní telefon?
NEDOPORUČUJEME to, ale zároveň Vám to nezakazujeme. Necháváme to na Vašem uvážení.
Ze zkušeností ovšem musíme říct, že to většinou nedělá dobrotu, zvláště u menších dětí. Zvyknout si na táborový režim, odloučení od Vás, spaní jinde než doma a spoustu dalších faktorů na děti samozřejmě působí. Dětem se stýská, některé občas (hlavně večer, když se jde spát) pláčou a chtějí domů. Na všechna taková stýskání máme už své osvědčení postupy, prošli si tím všichni noví táborníci a zvládnou to i ti Vaši. Do dvou max. tří dnů je všechno v pořádku a děti na konci tábora mají opačný "problém" a nechce se jim domů 😊. Pokud jim ale zavoláte, začne se jim znovu stýskat a vše jede od začátku.
Dalším faktorem je ne úplně dobrý signál v tábořišti a děti během programu nemají na telefon ani čas.
Rozmyslete si prosím, jestli tedy dětem telefon dávat. Pokud by se něco vážného dělo, neprodleně Vás o tom telefonicky informujeme. Stejně tak, pokud budete mít neodkladnou záležitost, můžete nám zatelefonovat Vy.
Nechte děti prožít si tábor tak, jak jste ho prožívali Vy - bez moderních vymožeností - a pošlete jim raději dopis, oni Vám také rádi napíšou😉.