O nás

Tady naleznete něco o nás, ať víte s kým ty dětičky na tábor pouštíte ;-).

1. Kdo že je to ta "bláznivá" hlavní vedoucí? :-)
   Jmenuji se Jana Švehlová a na světě jsem už od roku 1986. S manželem máme krásné tři děti. S nejmladším jsem aktuálně na rodičovské "dovolené" i když stále aktivně pracuji na ZŠ Úpice-Lány alespoň při odpoledních kroužcích. Vystudovala jsem si speciální pedagogiku na Masarykově Univerzitě v Brně, ale i učiliště jako foukařka skla (a jsem za to moc ráda). 
   Aktivně se snažím věnovat hlavně rodině, různému tvoření nebo třeba tlumočení do znakového jazyka. Mám ráda modrou a zelenou barvu, nechutná mi slepice na paprice :-), miluji bouřku a vzduch po ní, moje práce je moje hobby, mám ráda lichá čísla, zvířátka, lidi, kteří si na nic nehrají  a doma mám sbírku andílků (nejvzácnější jsou ale stejně ti tři moji). 
   O znakový jazyk jsem se začala zajímat při první mateřské (tedy někdy v roce 2008). První velkou zkušeností byl intenzivní kurz v Trojrozměru v Brně pod vedením neslyšícího Roberta Miliče. Kurz mě naprosto pohltil, svět ticha je tolik pestrý a přívětivý. V roce 2010 se otevřel kurz "u nás" (tedy nejblíž, kde to bylo možné - v Hradci Králové). Tehdejší Bezhran (nyní Pevnost) mi díky neslyšícím lektorům dal možnost znakovému jazyku se naučit tak, abych ho mohla používat v běžném životě a znalosti předávat dál (třeba slyšícím dětem na kroužku znakového jazyka u nás ve škole). Velkým průvodcem byl Vojta Pražák, který umí vyprávět tak barvitě, že se Vám příběhy odehrávají přímo před očima. Ostatní lektoři byli také úžasní a všeobecně můžu ze svých zkušeností říct, že Neslyšící bývají vstřícní, trpěliví a se srdcem na dlani.
   S myšlenkou na tábor, kde by se oba světy propojily jsem si pohrávala delší dobu. Když byla dcera v první třídě, nastal čas vyřešit také nějaký ten tábor o prázdninách...no a tak jsme si udělali ten náš, se znakovkou :-). 
Napsat by se toho jistě dalo víc, ale myslím, že stačí až až ;-).

2. Vedoucí, zásobovač a podpora Ondřej Švehla
   Ano, pochopili jste to správně, Ondra je můj manžel (jsme spolu už od roku 2001) a je součástí našich táborů od prvopočátku. Narodil se v roce 1985 a dětství jezdil každý rok na skautské tábory a nyní pokračuje jako vedoucí našich táborů, takže zkušeností má mnoho a nebojí se je použít :-). Je spolehlivý, pečlivý a pracovitý. Jeho oblíbená barva je modrá a černá. Rád kutí, pracuje na zahradě, jezdí na kole i autem a dívá se na akční filmy. Ze znakového jazyka ovládá jen pár znaků (jeho oblíbenou větou je: "Moje manželka je blázen." :-D), ale vždy si dokáže poradit a domluvit se :-). 

3. Vedoucí Vlastimil Chlumský
   Vlastik s námi také jezdí od prvního táboru. Na světě je od roku 1988. Poznali jsme se na vysoké škole v Brně, kde jsme studovali stejný obor a měli velký kus společné cesty vlakem. Je od narození neslyšící, ale to pro nás ani děti nikdy nebyl žádný problém, protože je velmi komunikativní, veselý, vtipný a rád pomůže.
Pracuje jako učitel na škole pro neslyšící v Praze.

4. Vedoucí Irena Hofmanová
   Irča je nováčkem v našem týmu, ale víme, že se na ni můžeme spolehnout. Je pečlivá, ochotná a ráda pomůže s čímkoliv. Miluje oranžovou barvu a levanduli ve všech podobách :-). Ráda tvoří a stará se nejen o svou rodinu. Když je třeba ráda pomůže a můžeme se na ni spolehnout. 

5. Vedoucí Jirka Kult
   Jirka také patří mezi naše nováčky, ale určitě se mezi námi neztratí. Je to náš hlavní (a v současné chvíli i jediný :-)) kytarista. Má rád srandu, přírodu, jen tak ho něco nerozhází a je na něho spolehnutí. Je vášnivým dobrovolným hasičem a rád spí venku :-).

6. Vedoucí Jakub Huček
   Kuba s námi byl na táboře už třikrát. Je to prima kolega, který nezkazí žádnou srandu. Sporťák každým coulem - windsurfing, běhání, lyžování atd. atd. (ne nadarmo u nás na škole učí tělocvik). Je fanda moderních technologií, vášnivý fotograf a miluje gumové bonbóny :-D (a samozřejmě budoucí manželku ;-)).

7. Vedoucí Kateřina Vašíčková
   Káťa pracuje jako asistentka pedagoga na naší základní škole. Studuje vysokou školu, vede kroužky pro děti, má zkušenosti i s tábory a je vášnivou fotografkou :-). Ráda všem pomůže, je milá, usměvavá a víme, že se na ni můžeme spolehnout.


Naši zkušení instruktoři aneb tihle jsou už námi prověření a osvědčili se nám ;-)

1. Diviška Šiková
   Je veselá, spolehlivá, občas trošku praštěná (dobře, tak tedy v podstatě pořád). Je v prvním ročníku střední zdravotnické školy, ale na "zdravoťák" chodila na naší škole několik let, takže je zkušenou zdravotnicí, která si ví rady, když je třeba. Krásně zpívá a je to prima holka do nepohody :-).

2. Dan Čermák
   Byl s námi několikrát na táboře jako účastník a loni poprvé jako instruktor. Děti ho mají rádi, umí si zjednat pořádek, prvním rokem studuje na průmyslovce, je spolehlivý, i když taky trošku praštěný (ono v našem týmu je to asi třeba :-D). Je to sportovec každým coulem, má rád srandu a srdce má na správném místě (to ostatní samozřejmě také ;-)).

3. Denča Kubišová
   Také s námi byla už několikrát na táboře jako účastník a loni se osvědčila jako instruktorka. Je hodná, pomůže se vším co je třeba. První rok se učí v oboru kuchař/číšník. Umí to s malými dětmi, které si jí oblíbily. A stejně jako ostatní má srdce na správném místě.

4. Jirka Holík
   Spolehlivý kluk, který rád pomůže. Mezi jeho záliby patří auta a jako budoucímu automechanikovi se to určitě bude hodit ;-), posilování a jak jsme si mohli všichni všimnout, tak také opalování :-D. Nejen svojí výškou si umí zjednat respekt u dětí a je to týmový hráč se srdcem na tom správném místě.

5. Péťa Horká

6. Domča Horáková

7. Andrejka Košnarová

8. Nikča Velcová

9. Kája Jansová

10. Terka Kobrová

11. Pája Hoffmanová

Naše paní zdravotnice Eva Šedivá
   Narodila se v roce 1991 v Broumově, vystudovala 2. lékařskou fakultu, poté pracovala rok na dětském oddělení v Náchodě a nyní pracuje v Hradci Králové, také na Dětské klinice. 
Největším koníčkem je cestování (pár zemí už ve své sbírce má - Nepál, Japonsko, Chile, Uganda, ...) a sport, hlavně běh, ale ráda zkouší stále nové sporty :-). Je vdaná a zkušená tábornice už od malička.
  Děkuji všem - jste prostě úžasní 💗💗💗.