O nás

Tady naleznete něco o nás, ať víte s kým ty dětičky na tábor pouštíte ;-).


1. Kdo že je to ta "bláznivá" hlavní vedoucí? :-)
   Jmenuji se Jana Švehlová a na světě jsem už od roku 1986. Jsem maminkou úžasných tří dětí. S nejmladším jsem aktuálně na rodičovské "dovolené" i když stále aktivně pracuji. Vystudovala jsem si speciální pedagogiku na Masarykově Univerzitě v Brně, ale i učiliště jako foukařka skla (a jsem za to moc ráda). 
   Aktivně se snažím věnovat hlavně rodině, různému tvoření nebo třeba tlumočení do znakového jazyka. Mám ráda modrou a zelenou barvu, nechutná mi slepice na paprice :-), miluji bouřku a vzduch po ní, moje práce je moje hobby, mám ráda lichá čísla, zvířátka, lidi, kteří si na nic nehrají  a doma mám sbírku andílků (nejvzácnější jsou ale stejně ti tři moji). 
   O znakový jazyk jsem se začala zajímat při první mateřské (tedy někdy v roce 2008). První velkou zkušeností byl intenzivní kurz v Trojrozměru v Brně pod vedením neslyšícího Roberta Miliče. Kurz mě naprosto pohltil, svět ticha je tolik pestrý a přívětivý. V roce 2010 se otevřel kurz "u nás" (tedy nejblíž, kde to bylo možné - v Hradci Králové). Tehdejší Bezhran (nyní Pevnost) mi díky neslyšícím lektorům dal možnost znakovému jazyku se naučit tak, abych ho mohla používat v běžném životě a znalosti předávat dál (třeba slyšícím dětem na kroužku znakového jazyka). Velkým průvodcem byl Vojta Pražák, který umí vyprávět tak barvitě, že se Vám příběhy odehrávají přímo před očima. Ostatní lektoři byli také úžasní a všeobecně můžu ze svých zkušeností říct, že Neslyšící bývají vstřícní, trpěliví a se srdcem na dlani.
   S myšlenkou na tábor, kde by se oba světy propojily jsem si pohrávala delší dobu. Když byla dcera v první třídě, nastal čas vyřešit také nějaký ten tábor o prázdninách...no a tak jsme si udělali ten náš, se znakovkou :-). 
Napsat by se toho jistě dalo víc, ale myslím, že stačí až až ;-).

2. Vedoucí Irena Hofmanová
   Irča je mojí pravou rukou a pomáhá se vším co se kolem tábora děje (a že toho není zrovna málo). Rozhodně už není žádným nováčkem v našem týmu a my víme, že se na ni můžeme spolehnout. Místo na dovolenou k moři jezdí s námi na tábor. Je pečlivá, spolehlivá, kreativní, pracovitá, ochotná a ráda pomůže s čímkoliv. Děti na táboře ji mají rádi. Miluje oranžovou barvu a levanduli ve všech podobách :-). Ráda tvoří a stará se nejen o svou rodinu, ale i o nás na táboře.

3.Vedoucí Ondřej Švehla
    Je součástí našich táborů od prvopočátku. Narodil se v roce 1985, v dětství jezdil každý rok na skautské tábory a nyní pokračuje jako vedoucí našich táborů, takže zkušeností má mnoho a nebojí se je použít :-). Je spolehlivý, pečlivý a pracovitý. Jeho oblíbená barva je modrá a černá. Rád kutí, pracuje na zahradě, jezdí na kole i autem a dívá se na akční filmy. Ze znakového jazyka ovládá jen pár znaků, ale vždy si dokáže poradit a domluvit se :-). 

4. Vedoucí Vlastimil Chlumský
   Vlastik s námi také jezdí od prvního tábora. Na světě je od roku 1988. Poznali jsme se na vysoké škole v Brně, kde jsme studovali stejný obor a měli velký kus společné cesty vlakem. Je od narození neslyšící, ale to pro nás ani děti nikdy nebyl žádný problém, protože je velmi komunikativní, veselý, vtipný a rád pomůže.
Pracuje jako učitel na škole pro neslyšící v Praze.

5. Vedoucí Jirka Kult
   Jirka už také patří mezi naše zkušené vedoucí a určitě se mezi námi neztratí. Jako zkušený čtyřnásobný tatínek to s dětmi vážně umí. Je to náš hlavní (a v současné chvíli i jediný :-)) kytarista. Má rád srandu, přírodu, jen tak ho něco nerozhází a je na něho spolehnutí. Je vášnivým dobrovolným hasičem a rád spí venku :-). Umí vzít za práci a vymyslí kdejakou blbinku :-).

6. Vedoucí Kateřina Vašíčková
   Káťa pracuje jako asistentka pedagoga na základní škole. Studuje vysokou školu, vede kroužky pro děti, má zkušenosti i s tábory a je vášnivou fotografkou :-). Ráda všem pomůže, je milá, usměvavá a víme, že se na ni můžeme spolehnout.

7. Vedoucí Vendy Šírová
   Je sympatická mladá slečna, od narození nedoslýchavá. Ráda pomůže a přidá ruku k dílu. Znakový jazyk skvěle ovládá a děti ráda přiučí. Určitě se mezi námi neztratí :-).

8. Vedoucí Jiří Holík
   Z našeho zkušeného instruktora je už dospělák, takže se zařadil do našeho týmu vedoucích.
Spolehlivý a usměvavý kluk, který rád pomůže. Mezi jeho záliby patří auta, úspěšně dokončil studium automechanika a zařadil se i mezi řidiče :-). Nejen svojí výškou si umí zjednat respekt u dětí a je to týmový hráč se srdcem na tom správném místě.

9. Vedoucí Pája Hoffmanová
   Také naše prověřená instruktorka, která se "přehoupla" do týmu vedoucích. Studuje zdrávku v Trutnově, ráda pomůže, když je třeba, umí to s dětmi, je veselá a spolehlivá.

10. Vedoucí a tlumočnice Kateřina Hronová
  Studuje třetím rokem v Praze FFUK obor Čeština v komunikaci neslyšících. Pohodová holčina se smyslem pro humor a skvělá tlumočnice znakového jazyka :-).

11. Vedoucí Diviška Šiková
   Je veselá, spolehlivá, občas trošku praštěná (dobře, tak tedy v podstatě pořád, ale to se do našeho týmu hodí). Je ve třetím ročníku střední zdravotnické školy, ale na "zdravoťák" chodila už na základní škole, takže je zkušenou zdravotnicí, která si ví rady, když je třeba. Krásně zpívá, umí to s dětmi a je to prima holka do nepohody :-). Prostě naše Diviška :-).

12. Vedoucí Denča Kubišová
   Jezdila s námi jako účastník, poté v roli instruktorky a teď už jako prověřená vedoucí, která ráda pečuje o svůj tým. Je hodná, veselá, pomůže se vším co je třeba. Umí to s malými dětmi, které si jí oblíbily. A stejně jako ostatní má srdce na správném místě.

13. Vedoucí Dan Čermák
    Byl s námi několikrát na táboře jako účastník, poté jako instruktor a teď už jako prověřený vedoucí. Děti ho mají rádi, umí si zjednat pořádek, je spolehlivý, i když taky trošku praštěný (ono v našem týmu je to asi třeba :-D). Je to sportovec každým coulem, má rád srandu a srdce má na správném místě.

14. Vedoucí Renča Hofmanová
    Loňským rokem prověřená, milá, pracovitá, usměvavá, ochotná pomáhat s čímkoliv a kdekoliv. Jen ji při té pracovitosti musíme trošku brzdit a nutit aspoň chvilku odpočívat :-) 

15. Vedoucí Eliška Cutychová
    Skvělá kolegyně ze Speciálně pedagogického centra. Milá, veselá, pohodová a sportovně založená. Miluje svoje pejsky i přítele :-). Letošní nováček v našem týmu :-).

Naše zdravotnice Eva Šedivá
   Narodila se v roce 1991 v Broumově, vystudovala 2. lékařskou fakultu, poté pracovala rok na dětském oddělení v Náchodě a nyní pracuje v Hradci Králové, také na Dětské klinice. 
Největším koníčkem je cestování (pár zemí už ve své sbírce má - Nepál, Japonsko, Chile, Uganda, ...) a sport, hlavně běh, ale ráda zkouší stále nové sporty :-). Je vdaná a zkušená tábornice už od malička. Na táboře s námi byla předloni s pokladem v bříšku a letos s námi jede i s malou Emičkou :-).

Naše zdravotnice Markéta Maky Hampová o sobě říká :-):
    Ahoj, jmenuji se Markét, ale děti a kamarádi mi říkají Maky. Patřím ještě do té skupiny lidí, kteří se narodili v minulém století. Jako dítě jsem jezdívala na tábory ke koním, ke kterým mám dodnes velmi blízko. Ještě blíže mám ale ke psům. Aby to nevyznělo tak, že žiji pouze zvířaty, jsem rozená veselá kopa a rozhodně se mnou nepoznáte nudu! Jelikož mě naplňuje práce se zvířaty a s lidmi, propojuji tyto dva světy ve volném čase se svou fenkou hodinami canisterapie v domovech důchodců, na základních školách, ale pracovali jsme i s mentálně postiženými. Nyní studuji na Technické univerzitě v Liberci obor zdravotnického záchranáře. Ještě před školou jsem absolvovala několik kurzů první pomoci, které doteď propadám a ráda své znalosti předávám dál. Kromě kurzů jezdím na různá cvičení IZS, kde dychtivě sbírám zkušenosti od profesionálů. Mezi mé další koníčky patří lezení, hra na flétnu a zahradničení.

  
Naši zkušení instruktoři aneb tihle jsou už námi prověření a osvědčili se nám ;-)

1. Péťa Horká

2. Domča Horáková

3. Andrejka Košnarová

4. Nikča Velcová

5. Kája Jansová

6. Terka Kobrová

7. Kačka Vodičková

8. Dan Bárta

9. Anet Zákravská


Děkuji všem - jste prostě úžasní 💗💗💗.