O nás

Tady naleznete něco o nás, ať víte s kým ty dětičky na tábor pouštíte ;-).

1. Kdo že je to ta "bláznivá" hlavní vedoucí? :-)
   Jmenuji se Jana Švehlová a na světě jsem už od roku 1986. S manželem máme krásné tři děti. S nejmladším jsem aktuálně na rodičovské "dovolené" i když stále aktivně pracuji na ZŠ Úpice-Lány alespoň při odpoledních kroužcích. Vystudovala jsem si speciální pedagogiku na Masarykově Univerzitě v Brně, ale i učiliště jako foukařka skla (a jsem za to moc ráda). 
   Aktivně se snažím věnovat hlavně rodině, různému tvoření nebo třeba tlumočení do znakového jazyka. Mám ráda modrou a zelenou barvu, nechutná mi slepice na paprice :-), miluji bouřku a vzduch po ní, moje práce je moje hobby, mám ráda lichá čísla, zvířátka, lidi, kteří si na nic nehrají  a doma mám sbírku andílků (nejvzácnější jsou ale stejně ti tři moji). 
   O znakový jazyk jsem se začala zajímat při první mateřské (tedy někdy v roce 2008). První velkou zkušeností byl intenzivní kurz v Trojrozměru v Brně pod vedením neslyšícího Roberta Miliče. Kurz mě naprosto pohltil, svět ticha je tolik pestrý a přívětivý. V roce 2010 se otevřel kurz "u nás" (tedy nejblíž, kde to bylo možné - v Hradci Králové). Tehdejší Bezhran (nyní Pevnost) mi díky neslyšícím lektorům dal možnost znakovému jazyku se naučit tak, abych ho mohla používat v běžném životě a znalosti předávat dál (třeba slyšícím dětem na kroužku znakového jazyka u nás ve škole). Velkým průvodcem byl Vojta Pražák, který umí vyprávět tak barvitě, že se Vám příběhy odehrávají přímo před očima. Ostatní lektoři byli také úžasní a všeobecně můžu ze svých zkušeností říct, že Neslyšící bývají vstřícní, trpěliví a se srdcem na dlani.
   S myšlenkou na tábor, kde by se oba světy propojily jsem si pohrávala delší dobu. Když byla dcera v první třídě, nastal čas vyřešit také nějaký ten tábor o prázdninách...no a tak jsme si udělali ten náš, se znakovkou :-). 
Napsat by se toho jistě dalo víc, ale myslím, že stačí až až ;-).

2. Vedoucí, zásobovač a podpora Ondřej Švehla
   Ano, pochopili jste to správně, Ondra je můj manžel (jsme spolu už od roku 2001) a je součástí našich táborů od prvopočátku. Narodil se v roce 1985 a dětství jezdil každý rok na skautské tábory a nyní pokračuje jako vedoucí našich táborů, takže zkušeností má mnoho a nebojí se je použít :-). Je spolehlivý, pečlivý a pracovitý. Jeho oblíbená barva je modrá a černá. Rád kutí, pracuje na zahradě, jezdí na kole i autem a dívá se na akční filmy. Ze znakového jazyka ovládá jen pár znaků (jeho oblíbenou větou je: "Moje manželka je blázen." :-D), ale vždy si dokáže poradit a domluvit se :-). 

3. Vedoucí Vlastimil Chlumský
   Vlastik s námi také jezdí od prvního tábora. Na světě je od roku 1988. Poznali jsme se na vysoké škole v Brně, kde jsme studovali stejný obor a měli velký kus společné cesty vlakem. Je od narození neslyšící, ale to pro nás ani děti nikdy nebyl žádný problém, protože je velmi komunikativní, veselý, vtipný a rád pomůže.
Pracuje jako učitel na škole pro neslyšící v Praze.

4. Vedoucí Irena Hofmanová
   Irča už rozhodně není žádným nováčkem v našem týmu a my víme, že se na ni můžeme spolehnout. Místo na dovolenou k moři jezdí s námi na tábor. Je pečlivá, ochotná a ráda pomůže s čímkoliv. Miluje oranžovou barvu a levanduli ve všech podobách :-). Ráda tvoří a stará se nejen o svou rodinu, ale i o nás na táboře.

5. Vedoucí Jirka Kult
   Jirka už také patří mezi naše zkušené vedoucí a určitě se mezi námi neztratí. Jako zkušený čtyřnásobný tatínek to s dětmi vážně umí. Je to náš hlavní (a v současné chvíli i jediný :-)) kytarista. Má rád srandu, přírodu, jen tak ho něco nerozhází a je na něho spolehnutí. Je vášnivým dobrovolným hasičem a rád spí venku :-). Umí vzít za práci a vymyslí kdejakou blbinku :-).

6. Vedoucí Kateřina Vašíčková
   Káťa pracuje jako asistentka pedagoga na naší základní škole. Studuje vysokou školu, vede kroužky pro děti, má zkušenosti i s tábory a je vášnivou fotografkou :-). Ráda všem pomůže, je milá, usměvavá a víme, že se na ni můžeme spolehnout.

7. Vedoucí Vendy Šírová
   Je sympatická mladá slečna, nováčkem v našem týmu, ale určitě se mezi námi neztratí :-).

8. Vedoucí Jiří Holík
   Z našeho zkušeného instruktora je od března už dospělák, takže se zařadil do našeho týmu vedoucích.
Spolehlivý a usměvavý kluk, který rád pomůže. Mezi jeho záliby patří auta, v letošním roce úspěšně dokončil studium automechanika a zařadil se i mezi řidiče :-). Nejen svojí výškou si umí zjednat respekt u dětí a je to týmový hráč se srdcem na tom správném místě.

9. Vedoucí Pája Hoffmanová
   Také už naše prověřená instruktorka, která je od letošního roku vedoucí. Studuje zdrávku v Trutnově, umí to s dětmi, je veselá a spolehlivá.

10. Vedoucí Kateřina Hronová
   Nováček našeho týmu. Studuje prvním rokem v Praze FFUK obor Čeština v komunikaci neslyšících.


Naši zkušení instruktoři aneb tihle jsou už námi prověření a osvědčili se nám ;-)

1. Diviška Šiková
   Je veselá, spolehlivá, občas trošku praštěná (dobře, tak tedy v podstatě pořád). Je v druhém ročníku střední zdravotnické školy, ale na "zdravoťák" chodila na naší škole několik let, takže je zkušenou zdravotnicí, která si ví rady, když je třeba. Krásně zpívá, umí to s dětmi a je to prima holka do nepohody :-).

2. Dan Čermák
   Byl s námi několikrát na táboře jako účastník, nyní jezdí jako instruktor a na letošním táboře se v půlce přemění na vedoucího, protože bude mít osmnácté narozeniny :-). Děti ho mají rádi, umí si zjednat pořádek, prvním rokem studuje na průmyslovce, je spolehlivý, i když taky trošku praštěný (ono v našem týmu je to asi třeba :-D). Je to sportovec každým coulem, má rád srandu a srdce má na správném místě (to ostatní samozřejmě také ;-)).

3. Denča Kubišová
    Jezdila s námi jako účastník, teď už jako prověřená instruktorka, která ráda pečuje o svůj tým. Je hodná, pomůže se vším co je třeba. Umí to s malými dětmi, které si jí oblíbily. A stejně jako ostatní má srdce na správném místě.

4. Péťa Horká
   Usměvavá slečna, která má ráda srandu a sranda je i s ní - například, když si stezku odvahy prochází vícekrát, protože se jako jediná netrefí na trasu :-). Je spolehlivá, veselá, trošku praštěná, ale kdo v našem týmu není :-D.

5. Domča Horáková

6. Andrejka Košnarová

7. Nikča Velcová

8. Kája Jansová

9. Terka Kobrová

10. Kačka Vodičková

11. Dan Bárta

12. Anet Zákravská


Naše zdravotnice Markéta Maky Hampová o sobě říká :-):
Ahoj, jmenuji se Markét, ale děti a kamarádi mi říkají Maky. Patřím ještě do té skupiny lidí, kteří se narodili v minulém století. Jako dítě jsem jezdívala na tábory ke koním, ke kterým mám dodnes velmi blízko. Ještě blíže mám ale ke psům. Aby to nevyznělo tak, že žiji pouze zvířaty, jsem rozená veselá kopa a rozhodně se mnou nepoznáte nudu! Jelikož mě naplňuje práce se zvířaty a s lidmi, propojuji tyto dva světy ve volném čase se svou fenkou hodinami canisterapie v domovech důchodců, na základních školách, ale pracovali jsme i s mentálně postiženými. Nyní studuji na Technické univerzitě v Liberci obor zdravotnického záchranáře. Ještě před školou jsem absolvovala několik kurzů první pomoci, které doteď propadám a ráda své znalosti předávám dál. Kromě kurzů jezdím na různá cvičení IZS, kde dychtivě sbírám zkušenosti od profesionálů. Mezi mé další koníčky patří lezení, hra na flétnu a zahradničení.

  Děkuji všem - jste prostě úžasní 💗💗💗.