Zajímavosti ze světa Neslyšících

Tady můžete najít zajímavé odkazy související se znakovým jazykem nebo Neslyšícími.

Z naší tvorby

1. Skládačka Znakový jazyk na ZŠ Úpice-Lány


2. Pexeso3. Výukové video z našeho kroužku
 
   Pojďte se s námi naučit pár znaků, které se Vám můžou hodit nejen na táboře, ale i v běžném životě. Video jsme natočili při našem školním kroužku znakového jazyka s nejmladšími dětmi.
Shlédnout ho můžete zde:


Aplikace

1. Pokud Vás znakový jazyk zajímá a chcete se něco naučit, doporučuji stáhnout si aplikaci Znakujte s námi (Znakujte s Tamtamem) zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.frpsp.znakovka.android&hl=cs2. Další aplikací na procvičování hlavně pro děti je Medvěd. Stáhnout si ji můžete zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.tamtam&hl=cs

3. Spreadthesign - Mezinárodní slovník znakového jazyka. více info níže.


Zajímavé internetové stránky a pořady v televizi

1. Mezinárodní slovník znakového jazyka. Můžete si porovnat jak vypadají znaky jinde ve světě. Určitě stojí za shlédnutí.


2. Nejen v televizi, ale i na internetu naleznete prima pořad Dr. Žako. Pohádky ve znakovém jazyce se Vám určitě budou líbit.
Více najdete zde: https://decko.ceskatelevize.cz/dr-zako kde součástí je i znakované pexeso ;-).

3. Hopsasa je další pořad z dílny České televize. Naučíte se znaky, ale také si můžete pěkně protáhnout tělo :-). Tak s chutí do toho zde: https://decko.ceskatelevize.cz/hopsasa
A jen tak mimochodem, právě představitel Hopa (Robert Milič) byl první, který mi ukázal krásu znakového jazyka na kurzu Trojrozměru v Brně - ROBERTE DÍKY!